Dōdžō znamená „místo cesty." V pojetí, jaké jej chápeme my to znamená „místo, kde se zdokonalujeme a učíme.“ Záměrně vynecháváme „bojová umění“, protože v dōdžō se kromě technik bojových umění (v našem případě např. Jujutsu) učíme dalším dovednostem. Např. rozvoj psychiky, fyzické zdatnosti či rozvoj motoriky nelze opomíjet a zároveň nelze schovat za „bojová umění.“ V dnešní době je drtivá většina škol bojových umění a zejména sportů orientována na techniku a sebeobranu.

V Agatsu Ryu se věnujeme skutečně komplexnímu rozvoji. Nejsme omezeni pouze na techniku anebo na filozofii. Zároveň v našem dōdžō nenajdete vyloženě esoterické pojetí výuky, natož technik.

V našich prostorách je nutné dodržovat etiketu i etiku chování. Důvod není opět jiný než sebevzdělávací.

Věříme, že si naše prostory oblíbíte a budete se k nám rádi vracet.   

 

Agatsu Ryu Dódžó vzniklo v roce 2016 v objektu bývalé administrativní budovy. Úpravy probíhaly od začátku července téhož roku. Slavnostní otevření proběhlo v pondělí 1. srpna 2016.

Další úpravy probíhaly v roce 2017 (celková výměna tatami, nové nátěry, vybavení…)

KDE NÁS NAJDETE

Velká Dlážka 6, Přerov

Vchod od bazénu. Jsme zřetelně označení cedulí 

"Pod dojmem prvního vstupu do dódžó, kde se cvičí tradiční bojová umění, se Zápaďané často cítí nepříjemně v množství jim neznámých úklon a dalších forem etikety. Mohou se jim zdát přehnané, povrchní či nepotřebné. Ale každý z jednotlivých bodů etikety má svůj původ ve vztahu k osobní bezpečnosti i společnému prospěchu.

Každodenní život je naplňován společenskými zvyklostmi a návyky, které lidem umožňují komunikovat a snížit možnosti nedorozumění. To je dokonce mnohem důležitější ve společenství bojovníků, kde násilí je zmírňováno jen přísnými zákony cti a strohou společenskou strukturou. Etiketa je zde rozhodujícím faktorem a ve feudálních společnostech tvořila často těsnou linii mezi životem a smrtí. Když vstupuješ do dódžó, vcházíš do jiného světa, světa bojovníků… "

Z knihy Mitsugi Saotome: Aikido a harmonie přírody