162 Views

Dnes se konala první ze čtyř stáží pro děti. Ty mají název „Malý bojovník“ a jejich cílem není nic jiného, než zvýšit pohybové schopnosti dětí. Pohyb je u dětí skutečně každoročně horší, avšak nadšení učitelů i jejich asistentů nepolevuje. Dávají dětem to nejlepší ze sebe a to v Přerově už sedmnáct let.

Dnešní akce byla zaměřena především pro rozvoj obecné motoriky. V omezené míře jsme věnovali čas technikám šestého a poté i pátého Kyu. Věřte, že naši studenti jsou šikovní a tak i s obtížnější dráhou (slalom, přeskoky, pády apod.) zvládli velmi dobře. Je jasné, že někomu šel lépe kotoul, jinému pády či prostá gymnastika. Každý student je jiný, avšak zájem a nadšení v jejich očích bylo stejné. To je i pro učitele a asistenty velkou motivací.

Nezapomenutelnou částí byla výtvarná činnost. Jistě si říkáte, proč máme v Agatsu Ryu na stáži zařazenou takovou činnost?! V Agatsu Ryu se soustřeďujeme na rozvoj osobnosti jako celku. Výtvarná činnost je (zejména u dětí) přirozenou součástí práce se sebou samotným. Dokáže probudit kreativitu, pracuje s jemnou motorikou apod. Máme vyzkoušeno, že tato činnost je pro děti a mládež opravdu přínosná. Výtvory dětí již brzy najdete na Facebooku Agatsu Ryu.

Stáž pro děti trvala čtyři hodiny a byla naplněna pohodou a skvělými výkony dětí. Stáž je nutnou součástí přípravy na zkoušku Kyu.

Tímto děkujeme za účast a těšíme se již nyní na druhou část „Malého bojovníka“, který bude v únoru.

Krásné dny přeje Randy

René Garcia

Mistr

Rád se dělím o myšlenky a sdílím své pohledy prostřednictvím blogu Agatsu Ryu.