158 Views

V sobotu 24. února proběhla akce pro děti pod názvem Malý bojovník. Pro některé děti už to bylo podruhé, co se zúčastnily. Akce byla zároveň přípravnou akcí, a proto mají po jejím absolvování děti možnost dělat v daných termínech (některé v dubnu, jiné na Letní škole) zkoušky na technické stupně!

Malí bojovníci si po celou dobu vedli skvěle, pod vedením Senseie Reného Garcíi, Shihan, 6. Dan Jujutsu  si prohloubili a zopakovali techniky Kawaši waza, zlepšili své motorické dovednosti v týmových hrách a nakonec si i vytvořili samurajskou masku.

Hned po příchodu děti čekalo malé občerstvení v podobě ovoce a jiných pochoutek. K dispozici byl po celou dobu cvičení i výborný čaj.

Po rozcvičce pro děti začalo pořádné učení. Zopakovaly si Kawaši waza, jak ho znají ze cvičení, a to i kroky, které nejsou probírány tak často. Pohyby děti zvládly podle svých schopností a ty nejšikovnější si zapamatovaly i názvy technik. I toto budou na zkouškách mimo jiné potřebovat.

Dalším bodem programu se stalo závodění v týmech. Děti měly připravenou dráhu a daná pravidla, za jejichž porušování a dodržování získávaly či ztrácely body. Díky nim zvýší svou rychlost, obratnost a sílu. Své týmy měly děti i pojmenované – Tygři a Samurajové. Vládla skvělá nálada a dódžó se otřásalo povzbuzováním kamarádů z týmu, kteří aspoň hlasem popoháněli své spolubojovníky k cíli.

Poté měly děti za úkol vytvořit si z barevných papírů samurajskou masku. Fantazie byla silnou stránkou všech malých bojovníků – objevily se masky rohaté, ušaté, s ostny a dokonce i se symboly přírodních sil (oblíbený byl obzvláště blesk. 🙂 ).

Poslední aktivitou byla oblíbená hra, kde děti vybily zbylou energii. Nakonec obdržely certifikáty potvrzující jejich účast.

Na dalšího Mladého bojovníka se můžete těšit již v dubnu!