Jujutsu (čti „džudžucu“) je tradiční forma bojového umění, která má své kořeny v Japonsku, kde se jeho počátek traduje již na 9. století. V překladu znamená Jujutsu „jemné umění”.

Jujutsu je kompletní systém obrany i útoku, využívající mnoha prvků proti soupeři. Je vhodné pro děti, mládež i dospělé – muže i ženy! Vzhledem k povaze technik je Jujutsu nezávodní.

Obsahuje techniky:

  • v postoji (hody, porazy, údery, kopy, kryty, lámání, páčení, škrcení, tlakové body,…)
  • na zemi (držení, znehybnění, lámání, páčení, škrcení,…)
  • se zbraněmi (cokoliv – tyč, meč, nůž, srolované noviny, klíče,…)

Jujutsu poskytuje mnoho technik a způsobů provedení. V Jujutsu můžete uplatnit svou kreativitu a seberealizovat se. Původní školy mají a dodržují zkušební řád. Navíc dodržují tradici, nespecializují se závodění a pořádání sportovních utkání apod.

Jiu Jitsu, případně Ju Jitsu není to samé jako Jujutsu a je třeba toto odlišovat! Jujutsu je tradiční bojové umění, které je bez závodů. Studujete bojové umění, čili kompletní systém obrany i útoku. Jujutsu má mnoho stylů. Styl Jujutsu je dán filozofií školy. Některé obsahují více úderů, jiné více porazů a jiné zase více páčení a lámání. Nedá se tedy říci, že existuje „jedno“ Jujutsu. Jen v samotném Japonsku jsou popsány desítky až stovky stylů tohoto umění.